Google+
You Are Here: Home » Eğitim Teknolojisi » Akıllı Telefonunuzu Etkileşimli Tahtaya Bağlayın

Akıllı Telefonunuzu Etkileşimli Tahtaya Bağlayın

Öğretmenler okullara kurulan etkileşimli tahtalara çeşitli yöntemlerle içeriklerini atarak öğrencilerin derslerde faydalanmasını sağlıyorlar. Bu işlemleri hafıza kartları, usb bellekler ve bilgisayarları direk bağlayarak gerçekleştiriyorlar. Ancak bir öğretmen akıllı telefonundaki içeriği etkileşimli tahtaya aktarmak istediğinde neler yapacak bakalım.

Öncelikle ihtiyaçlar listemize bir göz atalım.

1 – Android işletim sistemli bir akıllı telefon.

2- Android telefona kurulmuş olan AirDroid uygulaması ( ücretsizdir)

3- Etkileşimli tahta ve akıllı telefonun aynı ağda olması ( yani okuldaki kablosuz ağa her ikisinin de bağlı olması gerek.)

Şimdi kısaca yapacaklarımıza gelelim.

Akıllı telefonumuza google play marketten airdroid uygulamasını kuruyoruz. Daha sonra her iki aygıtında aynı olduğunda eminsek etkileşimli tahta üzerinden web.airdroid.com adresine bağlanıp gelen ekranda ya akıllı telefonumuzla QR kodu tarayıp bağlanıyoruz veya ekrandaki şifreyi girip girişe bastığımızda artık telefonumuzun içeriği etkileşimli tahtada. Sadece içeriklerimizi göstermek istersek telefonumuzu USB bağlayıp bağlantı modunu yığın depolama modunu seçerek de içeriklerimize ulaşabiliriz. Yukarıda anlattığımız sistemde telefonumuzun ekran görüntüsüne de ulaşabiliyoruz bunu avantajı ise bizim telefonumuza kurmuş olduğumuz eğitsel bir uygulamayı direk açık öğrencilerle paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki videoda uygulama anlatımını izleyebilirsiniz.

About The Author

avatar

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - Blog Yazarı

Number of Entries : 1201

Yorum Yazabilirsiniz...

You must be logged in to post a comment.

Scroll to top