Eğitim

Okuldan kaçanlara GPS takip

Kaliforniya’da 8 lisenin bağlı olduğu bir eğitim bölgesinde düzenli olarak okulu kıran öğrencilere GPS cihazı takılması kararlaştırıldı.

Haber, Polis ve bölgedeki yetkililerin aldığı karara göre, mazeret bildirmeden dört kezden daha fazla okula gelmeyen öğrenciler GPS cihazı ile takip edilecek. Öğrencilerin takip edilmesi için teknoloji kullanımını bununla da sınırlamayan yetkililer öğrencilere ulaşan otomatik çağrılarla okula zamanında gelmeleri gerektiğini de hatırlatacak. Proje kapsamında öğrenciler nerede olduklarını bildirmek üzere günde 5 kez cep telefonlarından kod girmek zorunda olacak. Ayrıca her öğrenciye bir koç atayan yöneticiler, okula zamanında gelmeleri için öğrencileri motive etmesini sağlıyor. GPS’li izleme için öğrencilerin ve ailelelerinin rızası da alınıyor. Bölgedeki çeteleşme sorununa karşı önlem olarak böyle bir uygulamaya imza atılırken cihazların her biri 300-400 dolar arası bir ücretle ediniliyor ve diğer masraflarla beraber 18 bin dolarlık bir maliyet ortaya çıkıyor. Bu meblağ eyalet yönetimi tarafından karşılanıyor.
Computerworld Türkiye

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı