Eğitim

Bilinçsiz Televizyon Yayınları ve Çocuklarımız

İnternette izlediğim bir videobir anda kalbime bıçak gibi saplandı. Çocuklarımızı dizilerle köreltiyoruz,bunu kendimiz yapıyoruz her akşam bizimle birlikte dizileri izleyen çocuklar budurumdan çok kötü şekilde etkileniyorlar. Diziler çocukların psikolojisi hattabüyüklerin psikoloji dahi düşünülmeden yapıldığı için şiddet, dehşet, taciz,dayak, öldürme sahnelerini gören çocuklar bu durum karşısında mahvoluyorlar. Bilinçaltlarınakazınan bu görüntüler ilerde onları ne şekilde etkilediğini ise hiç kimsebilemez. Bu durum herkes tarafından bilinmesine rağmen hiçbir önlemalınmamaktadır.

 

Kanallar reyting uğruna geleceğimiz olan çocuklarımızımahvediyorlar. Bizlerinde bu konuda suçu var ailelerimiz bu konuda bilinçliolmadığı için kendileri izlerken çocuklarının da aynı programı izlemesine müsaadeediyor. Bu duruma karşı yapılacak ilk müdahale bilinçli aileler oluşturmak,bunu gerçekleştirebilirsek en azından bu durumu biraz frenleyip çocuklarımızıbu ortamdan uzaklaştırabiliriz. Yapılacak ikinci uygulama ise ulusal ve uluslararasıkanallarımızın çocuklarımıza uygun yayınlar hazırlaması ve bu yayınları çocuklarınaileleri ile birlikte televizyon izlediği saatlere koymaları için devletimizin yönlendirmeyapması. ( hiçbir kanalımız bunu reyting kaybı sebebiyle yapmıyor ) Çocuklarımızakonusu bilim, araştırma, keşfetme gibi konuların olduğu diziler ulusal ve uluslararasıkanallar tarafından yapılması geleceğimiz olan çocukların yetişmesinde çok dahafaydalı olacaktır. Çocuklar için, çocuklara daha uygun yapılması içinkanallarımıza buradan çağrı yapıyoruz.

Çocuklarmızı da Düşünün

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı