Eğitim

Eğitimde İnovasyon

En basit tanımıyla inovasyon, farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamaktır. Bu fikirler, daha önce çözülmemiş sorunları çözmek veya daha önce karşılanmayan ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla geliştirilebilir. Ya da zaten var olan pek çok ürün ve hizmeti daha güzel, daha kullanışlı, daha çok insanın işine yarayacak hale getirmeyi amaçlayabilir.(türkbilim.org)
İnovasyonun tanımından da anlaşılacağı gibi her alana uygulanabilir bir kayramdır. Eğitsel amaçla inceleyecek olursak inovasyonu Milli Eğitim Bakanlığı veya İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek inovasyon çalışmaları ülke genelinde veya illerdeki Eğitim durumunun incelenip ülke ve ilin içinde bulunduğu Eğitim durumuyla ilgili inovatif fikirler ortaya çıkarması bakımından faydalı olacaktır. İllerdeki üniversitelerle işbirliği içerisinde İnovasyon çalışmaları sürdürülmelidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı