Eğitim

Kitabınız Bir Telefon Kadar Yakın! 444 24 14

İnternet ve mağazalar aracılığıyla kitaba ulaşması mümkün olmayan bireyler için hizmete sokulan  Kitap çağrı hattı kurulduğundan bu yana 50 bin adrese ulaştı.

444 24 14

Türkiye’nin her yerinden kitaba ulaşımın kolaylaşması için çalışmalar yaptıklarını, vatandaşların çağrı hattı vasıtasıyla da kitap alabilmesini istediklerini ifade eden İmamoğlu, ”Çünkü Türkiye’de herkes dükkana gidemiyor, herkes interneti de kullanamıyor. Ayrıca, insanlarımız aldığı kitabın yanı sıra o kitaba destek olacak ya da devamı niteliğindeki diğer kitapları bulmakta güçlük çekiyor. Bu ihtiyaçları gördüğümüz için çağrı hattını kurduk. İnsanların önünde kitap okumak ve kitaba ulaşmayla ilgili ne kadar engel varsa, bunu kaldırıyoruz” dedi.     Kitap konseptleri oluşturduklarını, okuyucuların taleplerini ve önerilerini de dikkate aldıklarını aktaran İmamoğlu, şu ana kadar 50 yayıneviyle anlaştıklarını, bu sayede kitap arşivlerinin genişlediğini kaydetti.      


Çağrı merkezinde 10 kişinin çalıştığını ve 7-24 saat hizmet verdiklerini vurgulayan İmamoğlu, şunları söyledi:

”Vatandaşlar, çağrı merkezini arayarak, istediği kitabı bildiriyor. Kişi Türkiye’nin hangi noktasında, hangi köyünde, hangi mezrasında olursa olsun, yeter ki Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde tanımlı bir adresi olsun. Hemen o adrese kitabı teslim ediyoruz. Ücretini de kapıdan alıyoruz. Vatandaşa bir defa telefon etmenin dışında başka bir engeli, maliyeti olmayan bir hat. 1,5 yılda Türkiye genelinde 50 bini aşkın adrese en az bir defa ulaştık. Bunların içerisinde birkaç kez gittiklerimiz oldu. Bu sistem yüz binden fazla arandı. Ulaştığımız adres sayısı 50 bini geçti. Her geçen gün de artış gösteriyor.”
Çağrı hattının, Türkiye’nin her yerinden herhangi bir kod numarası çevrilmeden, şehir içi numarası gibi aranabildiğini kaydeden İmamoğlu, ”Kitapları maliyetinde ya da indirimli gönderiyoruz. Biz kitapçıdan hangi rakamlarla alıyorsak, okuyuculara da o fiyattan veriyoruz. İstedikleri her kitabı bulmak için çalışıyoruz, bir şekilde temin ediyoruz. Bu artık Türkiye’nin kitap hattı olmaya başladı. Bir telefonun tuşunu çevirmek kadar kolay. Her geçen gün kitap sayımız artıyor. Birçok yazarın, çok değerli eserlerine ulaşıyoruz. Kitaplarını da tanıtmaya çalışıyoruz. Bu, Türkiye’de ilk kez yapılan bir çalışma” şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı