Eğitim Teknolojisi

Tüm Akıllı Tahtalar İçin Ortak Yazılım

Dijital teknolojilerin büyük bir hızla sınıfları doldurduğunu gözlüyoruz. İçeriğin aktarılmasında Office programları çoğu kez bu ortamlarda sorunsuz çalışıyor fakat “interaktif” (tepki veren / etkileşimli) uygulamalar için hala farklı donanımlar farklı yazılımlarla çalışmayı gerektiriyor. Platform-bağımsız (donanım ayırmayan) ortak bir uygulama ise bulunmuyordu. Bu parçalanmışlığı telafi etmek üzere ortaya çıkan Desmos ile içerik sağlayıcıları, dağıtımcılar ve tek tek öğretmenler artık sınıflardaki donanımların kısıtlaması altında kalmaktan kurtuluyorlar. İçeriklerini kendi bilgisayarlarında oluşturarak kullanabildikleri gibi, web üzerinden ortaklaşa çalışmalar yapabiliyor, isterlerse bunları yayınlayabiliyor veya sitelerine iliştirebiliyorlar. Desmos’un Yale kökenli genç kurucusu Eli Luberoff parolalarının “her platformda ve herkes için interaktif içerik” olduğunu söylüyor. Desmos halen beta aşamasında. Bu süreçte kullanıma katılabilmek için üyelik gerektiriyor. Dilerseniz buradan üye olabilirsiniz.
.
Katılımcıların oluşturdukları içerik şimdilik herkese açık. İleride üyeler için “özel alanlar” da yaratılacağı söyleniyor. Ücretsiz yazılım internet tarayıcısı programlar üzerinden (Internet Explorer, Mozilla, Chrome gibi) çalışmasına rağmen, kullanmak için internet bağlantısı gerekmiyor. Bilgisayarınızda oluşturduğunuz veya kaydettiğiniz içeriği bulunduğu yerden kullanabiliyorsunuz.
.
Aşağıdaki örnekte Matematik işlemler için grafik oluşturucunun kullanımını görüyoruz.


kynk:egiticininegitimi.net

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı