Eğitim Teknolojisi

Özel Eğitim İçin SensoryPod Kabini

SensoryPod özel öğrenme ihtiyaçları olan öğrenciler veya yetişkinler için tasarlanmış ve üstün teknoloji ile donatılmış bir kabindir. Özel ihtiyaçları, öğrenme güçlüğü ve mental sağlık sorunları olan öğrenciler için birebir görüşmeler yapmak çocukları farklı bir ortama girmelerini sağlayarak onların rahatlamalarını sağlamak amacıyla tasarlanmış bir ürün. Ayrıca sadece öğrenciler için olmaması nedeniyle sadece okullara değil  bakım evleri ve genel toplum hizmetleri yapılan yerlere de yerleştirilebilirler.

SensoryPod’u  çalışma alanlarında da etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Warwick Business School tarafından yapılan bir araştırma mutsuz işçilerin% 10 daha az üretken iken mutlu işçilerin% 12 daha verimli olduğunu göstermiştir. Bu araştırma sonuçlarına göre iş yerlerinde de bazı ülkelerde kullanılmaya başlanmıştır.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı