Eğitim Teknolojisi

Uzaktan Öğretim Yönetim Programı OpenMeetings

Sanal Sınıf yönetim programlarını duymuşsunuzdur. Bu programlar ile uzaktan öğretim yapabilmenin yanı sıra mekan bağımsız olarak toplantılarda yapılabilmektedir. Bu programlardan en çok ön plana çıkanı Adobe Connect’tir. Bu programla Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü de daha önce çeşitli uzaktan eğitimler düzenlemişti. Adobe Connect birçok özelliğiyle ön plana çıksa da fiyatı ile çok geride kalmaktadır. Çünkü çok pahalı bir programdır. Biz bugün yine aynı işleve sahip olan fakat herhangi bir ücret ödemeyeceğiniz bir program olan OpenMeetings ile ilgili bilgilendirme yapmak istiyoruz. Şimdi belli başlı özelliklerini verelim.

OpenMeetings tarayıcı üzerinden çalışan ve web ortamında video konferans yapılmasına olanak sağlayan ücretsiz yazılımdır. Kullanıcı web kamerasını ve/veya mikrofonunu kullanır. Beyaz tahta üzerinden doküman, hatta ekranı paylaşılabilir. Kullanımında,  kullanıcı sayısında,  sunucuya indirilmesi ve kurulumunda kısıtlama olmayan bir yazılımdır. Yazılım her geçen gün geliştirilmekte ve yeni özellikler eklenmektedir.

•Video/Ses aktarımı
•Herhangi bir katılımcının masaüstünü görebilme,
•Çoklu dil desteği ve yeni dil tanımlama desteği,
•Beyaz tahta uygulaması (yazma, düzenleme, sürükleyip bırakma, yeniden boyutlandırma)
•Belirli tipteki dosyaları yükleme imkanı,
•Sistem yönetimi, kullanıcı/kurum bazlı yönetim sistemi
•Özel ve genel toplantı odaları,

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı