Eğitim Teknolojisi

Çocuklar İçin Android Uygulamaları

Yeni nesil çocuklar artık teknolojiye çok daha fazla meraklı. Hatta büyümüş de küçülmüş çocukların mobil cihazları kurcalama becerisi karşısında artık hiçbirimiz şaşırmıyoruz. Tam aksine onlara uygun uygulamaları ve oyunları bulmaya çalışarak, bu deneyimi daha eğitici bir hale getirmeye çalışıyoruz. İşte elinizdeki Android’li telefonu ya da tableti çocuğunuzun eğlenirken öğrenebileceği bir cihaza dönüştürmek için kullanmanız gereken uygulamalar…

Kid Mode by Zoodles

8 yaş ve altı çocuklar için eğlenceli ve eğitici oyunlar bulunduran Zoodles, yaratıcı aktivitelerle çocuğunuzun sanatsal yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunacak. Güvenlik için çocuk kilidine de sahip bu uygulamayla özellikle sıkıcı doktor randevuları öncesinde çocuklarınızı oyalayabilir, yoğun olduğunuz zamanlarda onun yardımına başvurabilirsiniz.

Paintbox

Dijital ortamda resim yeteneğini geliştirebilmesi için mükemmel bir uygulama. Paintbox ile çocuğunuz doğal fırçalarla parlaklığı ayarlayabilir; sanat şaheserlerini kaydedip paylaşabilir. Böylece onun özellikle okul sonrasında ya da yolculukta keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Angry Birds Seasons

Bağımlılık yaratan oyunun yeni versiyonu olan Angry Birds Seasons, çocuğunuzun dikkatini dağıtarak eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak şiddet içermeyen bir oyun.

Talking Tom Cat

Tom isimli bu kedi, dokunuşlara tepki veriyor ve söylediğiniz her şeyi komik bir sesle tekrar ediyor. Talking Tom Cat sayesinde çocuğunuzun onu beslerken, onu dürterken ve kuyruğuna dokunurken çok eğleneceğinden emin olabilirsiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı