İnternet

Öğrenciler İçin Reklam Engelleyiciler

İnternetin olmazsa olmazlarından bir olan reklamlar bazen bizleri çok kızdırırlar. Son zamanlarda artan reklamlar sayfaları kullanılmaz hale getirmekte ve ulaşmak istediğiniz birçok şeye ulaşamaz hale gelmektesiniz. Aynı durumlar çocuklar içinde geçerli internette araştırma yapmakta olan bir çok çocuk normal reklamların yanında uygunsuz reklamlarla da karşılaşmakta. Öğrencilerinize ve çocuklarınıza yardımcı olabilmek maksadıyla Google Chrome ve Firefox reklam engelleme eklentilerini kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri kısaca anlatmak gerekirse Bu adresten Google Chrome’u indirin veya bu adresten Firefox internet tarayıcısı indirin. Daha sonra kurulum işlemlerini tamamlayın. Sonraki işlem ise eklenti kurmak. Hem firefox hemde chrome eklentileri için binlerce eklenti bulunmakta. zevk ve isteklerinize göre birçok eklenti kurabilirsiniz. Reklam engelleyicileri için ise Firefox eklenti sayfasından  Adblock Plus eklentisini kuruyorsunuz.

Google Chromo için ise eklenti sayfasından popüler eklentilerden yine Adblock ve Adblock Plus eklentilerinden birini indirebilirsiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı