Ders İçerikleri

Kimya Simulasyonları

Maddenin Halleri
Farklı katı, sıvı, gaz molekül çeşitlerini izleyin. Sıcaklık ekleyin veya çıkarın ve durumun değişimini izleyin. Kabın sıcaklığını veya hacmini değiştirin ve gerçek zamanda basınç-sıcaklık diyagramını görün.Moleküller arasındaki kuvvetleri etkileşim potansiyeliyle ilintileyin.

Maddenin halleri

Çalıştırmak için tıklayın

Hidrojen Atomu Modeli

Bilim adamları atom yapısını içine bakmadan nasıl bulabildiler?Atoma ışınlar yollayarak farklı modelleri deneyin.Model öngörüsünün deney sonuçlarıyla eşleşimini gözden geçirin.

Hidrojen atomu modeli

Çalıştırmak için tıklayın

Gazların Özellikleri
Bir kutuya gaz pompalayın ve siz hacimi değiştirdikçe, sıcaklığı artırıp azalttıkça, yer çekimini değiştirdikçe neler olduğunu görün. Sıcaklık ve basıncı ölçün ve gazların özelliklerinin, birbirleriyle ilişkileri çerçevesinde nasıl değiştiğini keşfedin.

Gazların Özellikleri

Çalıştırmak için tıklayın

Balonlar ve Uçuculuk
Helyum balonu, sıcak hava balonu veya gazla dolu sert bir küre ile deney yapın. Bazı balonları uçaran bazılarını batıran şeyin ne olduğunu bulun.

Balonlar ve Uçuculuk

Çalıştırmak için tıklayın

Atom Üretme
Proton, nötron ve elektronlardan oluşan bir atom yapın ve elementin, yükün ve kütlenin nasıl değiştiğini görün. Ardından fikirlerinizi tecrübe etmek için bir oyun oynayın.

Atom üretme

Çalıştırmak için tıklayın

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı