Eğitim Teknolojisi

Online Eğitimin Tarihçesi

-1960 Yılında ilk uygulamalarına başlanan uzaktan eğitim ilk olarak illinois Üniversitesi tarafından oluşturulan sanal sınıfın diğer ağdaki diğer bilgisayarların oluşturulan sanal sınıfa bağlanması ile gerçekleştirilmiştir.


1970‘li yıllarda ise ilk bilgisayar destekli online eğitim uygulamaları başlatılmaya başlandı ise de program yazacak kişilerin azlığı ve yüksek maliyet sebebiyle çok ilerleme kaydedilemedi.

-1980‘li  yıllara gelindiğinde ise programların yaygınlaşması ve maliyetlerin düşmesiyle birlikte online hizmetler birçok işverenin en çok talep ettiği şeylerden biri olmaya başladı; çünkü çok hızlı bir şekilde çalışanlarına iletmek istediklerini iletebiliyorlardı.

-1990′lı yıllara gelindiğinde ise Birçok üniversite online akademik programlara başlamıştı.

Günümüz de ise 6 milyon civarında öğrenci online eğitim görmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı