Eğitim TeknolojisiEtkileşimli TahtaFatih Projesi

Tabletten Etkileşimli Tahtayı Kontrol Edin

Fatih Projesi kapsamında okullara kurulumu yapılan etkileşimli tahtaları dokunmatik olarak kullanıyoruz; ancak tahtaların yanından ayrıldığınızda uzaktan kontrol için ya kablosuz mouse yada uzaktan kontrol uygulamalarından birini kullanmanız gerekmektedir. Bu uygulamalardan biri olan Wİ-Fİ Mouse uygulaması ile tahtaları uzaktan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Wİ-Fİ Mouse uygulamasını tahtaya kuruyoruz ardından tablet uygulamasını ise tablet ya da akıllı telefonumuza kuruyoruz, sonra uygulamanın verdiği ip adresi ile tahtaya bağlanıp tabletinizi ya da akıllı telefonunuzu mouse olarak kullanabilirsiniz. Uygulama resimleri ve videoyu yazımızın devamında bulabilirsiniz. Tablet ygulamasını google playden indirmek için tıklayınız. Etkileşimli tahta uygulamasını indirmek için tıklayınız.   ( program seçilir ve dosyadan indir seçilir) 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı