Eğitim Teknolojisi

Yeni Medya ve Yeni Meslekler

İşsizlik birçok ülkenin en büyük problemidir. Sokağa çıkıp bazı işverenlerle konuştuğunuzda ise size çalışacak eleman bulamadığını mutlaka söyler. Zamanın şartlarına göre birçok iş artık yapılamaz hale gelmiş hatta yok olmuştur. Örneğin çok ekonomik bir şekilde kıyafet alabildiğimiz günümüzde bir kişi gidip terziye elbise diktirmiyor. Terzi artık kendine yeni bir iş kapısı yada terziliğinin farklı yönlerini ortaya çıkarması gerekmektedir. Bizlerde zamanın şartlarına göre popüler olan bazı meslekleri sizlere göstermek istedik:

-Sosyal medya yönetimi

-İnternet itibar yönetimi

-Telif/içerik yönetimi

-Sanal sınıf ve eğitim (UZEM)

-Mobil sağlık uzmanlığı

-Mobil katma değerli hizmet yönetimi

-Yeni Medya yayıncılığı

-Sanal ticaret

-Oyun karakteri geliştirme

gibi birçok alanda yeni meslek grupları oluşmakta ve bu meslek alanlarında yetişmiş elemanları azlığı birçok işvereni zor bırakmakta ve bu alanda çalışanlara ise yüksek maaşlar vermek zorunda kalınmakta ve bu durumda gelir dağılımındaki adaletsizliği ortaya çıkarmaktadır. Gençlere tavsiyemiz yeni meslek gruplarını iyi inceleyerek geleceklerini ve eğitimlerini ona göre çizmeleri, hayatlarına bu doğrultuda yön vermeleri gerekmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı