Eğitim Teknolojisi

Eğitimde QR Kod Uygulamaları-Tablet Etkileşimi

QR kodlarla ilgili olarak daha önce bu yazımızda bilgilendirme yapmıştık. Ancak henüz akıllı telefonlar ve tabletler çok yaygın olmadığı için uygulamaları ile ilgili bilgi verememiştik. Şu an için bir çok okulda birçok öğrenci ve  öğretmende tablet pc’ler ve akıllı telefonlar mevcut artık eğitimde QR kodları nasıl kullanabileceğimiz hakkında daha net bilgiler verebiliriz sanırım. Öncelikle MEB tarafından dağıtılan tablet pc’lerin google marketten QR kod uygulaması veya barkod okuyucu uygulaması indiremeyecekleri için MEB tarafından EBA markete bir QR kod okuyucu uygulaması eklenmesi zaruridir.

Gelelim bundan sonra QR kodları Eğitimde nasıl kullanacağımıza.

-Öğrencilerimize dağıtmak istediğimiz veya internet üzerinden okumalarını, incelemelerini istediğimiz herhangi bir şey için uzun linkleri vermek yerine bir QR kod gönderebiliriz, kağıtta basılı halde verebiliriz veya herhangi bir yere yansıtıp sadece akıllı talefonlar yada tablet pc’leri ile bu kodu taramalarını söyleyebiliriz.

-Bahsettiğimiz yukarıdaki işlemler aynı zamanda öğrencilerin kendi aralarındaki bilgi alışverişleri için de çok kolaylıklar sağlamaktadır.

-Öğrencilere tanımlanan QR kodlar ile öğretmenler öğrencilerden aldıkları ödevler yada herhangi bir şeyi rahatlıkla tarama işlemini gerçekleştirerek gerekli işlemleri hızlandırabilirler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı