Eğitim TeknolojisiFatih Projesi

Vestel ÖğretmenTableti-İnceleme

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtımına başlanan 2. parti tabletler olan Vestel tabletler gün yüzüne çıkmaya başladı. Vestel firması ve tablet kelimelerini yanyana koyduğumuzda biraz garip gelse de ilk izlenimlerimizin olumlu olduğunu söylemekte fayda var. Daha önceki yazımızda öğrenci tabletini incelemiştik bu yazımızda ise öğretmen tabletine bir göz atacağız.

Kutu içeriğine ilk olarak baktığımızda tabletin özel olarak hazırlanmış kılıfı içerisinde olduğunu görmekteyiz. Kılıf gerçekten kaliteli ve tabletin dik durabilmesi için aparatı da mevcut ayrıca ekran koruyucu jelatin de tablete eklenmiş durumda. Kutu içeriğinde ayrıca şarz aparatı, kullanma kılavuzu ve birde tablet kalemi mevcut. Öğrenci tabletinden en büyük fark ise burada ortaya çıkıyor Öğretmen tabletinde birde kılıfa entegre klavye de mevcut. Klavye mini usb kablo aracılığıyla tablete bağlanabiliyor.

Tableti biraz daha yakından incelediğimizde ise mini HDMİ, mini USB, ses, kart girişi ve güç girişleri bulunmakta. Plastik kalitesi piyasada bulunan orta düzey birçok tablete göre daha iyi fakat incelik açısından biraz büyük rakiplerinin gerisinde kalmakta. Android 4.0 işletim sistemine 32 GB’lık dahili hafıza eşlik etmekte. Wİ-Fi ile de öğretmenler Etkileşimli Tahta içerisinde bulunan kablosuz erişim cihazı ile internete bağlanabilecekler. Yüzde doksan oranında Türk Malı olduğu düşünüldüğünde Vestelin bu işte de ilk denemesi olduğu düşünülürse iyi bir işe çıkarmış diyebiliriz.

Ayrıntılı Özellikleri ise:

İşlemci: 1GHZ Dual Core Arm Cortex A9

İşletim Sistemi: Android 4.0 ICS

Bellek: 1 GB LBDDR2 iki kanallı bellek – 32 Gb  dahili bellek

Ekran: 1280×800 16:10LED TFT Geniş görüş teknolojisine sahip ekran

Ses:2×1 W hoparlör

Dokunmatik Ekran: Kapasitif Dokunmatik Ekran ( Multitouch 10)

Portlar: Güç adaptörü – Micro SD kart Okuyucu – Mni HDMI – 3,5 mm Kulaklı Girişi – Micro USB – Harici Mikrofon

GPS ve Kablosuz özellikler: 2.4 GHZ ve 5 GHZ Dual Band 802. 11 a/b/g/n Kablosuz bağlantı birimi  – Bluetooth 4.0 +EDR – GPS

Sensörler:Yer çekimi sensörü G-Sensör – Ortam ışığı algılayıcı- Jireskop – Pusula sensörü

Boyutlar: Genişlik:265x Derinlik:179xyükseklin:12

Pil:Lion Polimer şarz edilebilir Pil

 KAYNAK GÖSTERİLMEKSİZİN YAZI ve RESİMLERİN KULLANILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR. SADECE LİNK VERİLMEK SURETİYLE ALINTI YAPILABİLİR.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı