Eğitim Teknolojisi

Samsung Smart School Sınıf Yönetim Sistemi

Kara tahtalar artık hızlı bir şekilde tüm dünyada yerlerini Etkileşimli tahtalara bırakıyorlar. Öğrencilerinde masaüstlerinde mutlaka ya tabletleri var yada netbookları mevcut. Sınıflardaki bu teknolojiyi yadsıyamayız ama kontrol altında da tutmamız eğitim öğretimin devamlılığı açısından çok önemli.

egitimteknoloji_samsungsmart2 egitimteknoloji_samsungsmart3Firmalar etkileşimli tahta ve tablet donanımlarını üretmenin yanında ayrıca sınıf sistem yönetim yazılımlarıyla da sınıflara giriyorlar. Samsung firması tarafından samsung etkileşimli tahtalar ve samsung galaxy tabletlerle uyumlu çalışan smart school yazılımı diğer yönetim yazılımlarında olduğu gibi sınıflardaki tabletleri etkileşimli tahtadan yönetebiliyor ayrıca Bir öğrenci yanıt sistemi olarak kullanılabiliyor. Öğretmen aynı anda sorulara verilen cevapların istatistiklerini görebiliyor. Farklı yönetim sistemlerine göre çok fazla bir artısı olmayan sistemin bizce şu an için tek eksiği Samsung galaxy tab uyumluluğu olması.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı