Eğitim

Benim Gördüğümü Görebiliyor musun?

Özellikle ülkemizde kitap okuma alışkanlığını çocuklara kazandırmak ve daha sonra da ömür boyu kitap okumalarını sağlayabilmek için birçok kampanyalar yapılmakta ancak halen birçok birey akşamları kitap okumak yerine TV izliyor ya da yolculuklarda kitap okumak yerine müzik dinlemeyi tercih ediyor. Bu alışkanlık bir kültür meselesi olsa da bu kültürü küçük yaşlarda kazandırmakta fayda var; çocuklarla birlikte aile mutlaka kitap okumalı bu alışkanlık çocuğa kitap okuma alışkanlığı kazandıracaktır.

Kitap okuma alışkanlığı ile ilgili ufak bir fikir de biz verelim istedik. Çocukların ilgisi çok çekebilecek kitaplar ile çocukların küçük yaşlarda haşır neşir olmasını sağlayabilirsek ileriki yaşlarda kitaplar ile çocuklar arasında güzel bir bağ kurulmasını sağlayabiliriz diye düşünüyoruz. Özellikle Can you what I see (Benim Gördüğümü Görebiliyor musun?) kitapları yetişkinlerin bile saatlerce başından kalkmadan inceleyip oyunlar oynadıkları vakit geçirdikleri kitaplar. Özellikle bir çok ülke de çocukların bu kitaplarla ilgilenilmesi sağlanarak kitap alışkanlıkları kazanmaları sağlanıyor. Ülkemizde özellikle okul öncesi sınıflarında bu kitapların bakanlıkça edinilmesi çocukların geleceği açısından çok önemlidir diye düşünüyorum. Örnek kitaplar için tıklayınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı