Eğitim Teknolojisi

LittleBits Öğreten Tuğlalar

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi bu tuğlalar öğretiyor. Birçok karmaşık, anlaşılamayan işlemin çok basit şekilde nasıl yapıldığını anlatmaya, öğretmeye çalışan littlebits tuğlaları ( parçaları ) ile çocuklar ve öğrenciler çok kolay bir şekilde öğrenip, yeni şeyler keşfedebiliyorlar. Örneğin bir düğmeye basıldığından yanan lambanın nasıl yapıldığını çocuklara anlatmak yerine bunu littlebitsle  yapmalarını sağlamak çok daha eğlenceli ve daha öğretici.egitimteknolojinet_littlebits (5)

Nasıl basit bir şekilde çalıştığı ile ilgili bilgi vermek gerekirse; küçük elektronik modüllerden oluşan littlebits’in ses, ışık, motor ve kablo modülleri bulunmakta. Mıknatıslı olan modülleri birbirine bağlamak için lehim yapma, kabloları bağlama gibi işlemlerle uğraşmaya gerek yok sadece birbirine değen moduller hemen yapışıyor. Hatta modülleri birbirine bağlarken hata yapılmasına imkan yok çünkü birbirini iten mıknatıslar hata yaptığınızı gösteriyor. Size sadece düşünmek, ortaya koymak kalıyor.

egitimteknolojinet_littlebits (3)

Birçok modülü olan littlebits ile çok farklı projeler ortaya koyabilirsiniz. Yapılan projelerden örnek videoları yazımızın devamına koyuyoruz.


Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı