Eğitim

Keşke Böyle Bir Öğretmenim Olsaydı

Haberlerde kendi imkanları ile sınıfının ihtiyaçlarını tamamlayan ve sınıftaki ihtiyaç duyduğu teknolojik cihazları tamamlayarak sınıfı için yaklaşık 50 bin TL para harcayan öğretmeni gördüğümde gözlerim yaşardı. Böyle öğretmenlere her çocuğun ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ancak buradan Milli Eğitim Bakanlığına, Cumhurbaşkanına ve ülkemizde faaliyet gösteren teknoloji firmalarına çağrıda bulunuyorum. Neden mi ?

Milli Eğitim Bakanlığı böyle bir öğretmeni olduğu için gurur duymalı, bu öğretmene bu gururu hissettirmeli ve en üst düzeyde Bakan tarafından medya önünde ödüllendirmeli.

Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; ( birçok defa yazdım ancak bir türlü olumlu cevap alamadım ) Böyle bir ülke insanını, böyle bir öğretmeni desteklemeli gururlandırılmalı. İllerden gelen öğretmenler nasıl çağrılıyor bilmiyorum ancak 24 Kasım da Cumhurbaşkanıyla yemek yiyebilen öğretmenlerden biri o olmalıydı.

Teknoloji firmalarına sesleniyorum çünkü birçok sosyal sorumluluk projeleri yapıyorlar bu öğretmeni ve sınıfını da bu kapsamda Eğitim Teknolojinin son imkanlarıyla donatarak birçok kişiye ve firmaya örnek olmalılar.

Tebrikler Sadık Çetin

www.sadikcetin.com sitesi üzerinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı