Etkinlik

Mafetya 2014 Matematik, Fen ve Teknoloji Yarışması

Öğrencilere evrensel bir dil olan matematiğin yaşadıkları çağdaki yükselen değerinin sezdirilmesi, günlük hayatla iç içe gelişen Fen ve Teknolojinin sevdirilmesi. Bu alanlarda daha ileri çalışmalar yapabilecek öğrencilerin tanışarak, bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarına imkân hazırlanması. Bu tür çalışmalara; öğrenci, öğretmen ve kurumların teşvik edilerek cesaretlendirilmesi, tanışıp kaynaşmalarına fırsat verilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ilköğretim okullarının 6., 7., ve 8. sınıflarına devam etmekte olan öğrencilerinin katılımıyla Matematik, Fen ve Teknoloji Yarışması düzenlenecektir. Yarışma Yamanlar Eğitim Kurumları Sponsorluğunda yapılmaktadır.

5. Sınıf öğrencilerinden sadece İzmir il Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokul öğrencileri katılabilirler. 5. Sınıf öğrencileri için, seyahat ve yatılılık durumlarda karşılaşılabilinecek sıkıntılar göz önünde bulundurularak il dışı katılım kabul edilmemektedir.

 

Yarışmaya her okuldan en çok 6 öğrenci katılabilir. Bu öğrencilerin sınıflara göre dağılımını başvuran okulun idaresi belirler.

Yarışmaya katılmak isteyen okullar başvurularını www.mafetya.org adresinden online olarak yapacaklardır. Faks ya da telefonla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Başvuruların takibi yarışma sitesi www.mafetya.org adresinden yapılabilir.

Bilim sanat merkezleri bu yarışmaya ayrı bir okul olarak başvurabilirler. Rehber öğretmen olarak Bilim Sanat Merkezinin öğretmeni yazılır. Bilim Sanat Merkez Kontenjanından giren öğrenci kendi okulunun kontenjanından sayılmaz. Öğrencinin ödül alması durumunda tüm belge ve ödüller başvuruyu yapan kurum adına düzenlenir ve verilir.

 Başvurular 05 Mayıs 2014 Pazartesi saat 17.00’de son bulacaktır.

 Yarışma 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü yapılacaktır.

 Son başvuru tarihinden sonra, başvuruları yapılan öğrencilerin yerine başka bir öğrenci için düzeltme kabul edilmez. Ancak son başvuru tarihine kadar online kayıtlarda bilgi güncellemesi yapılabilir. Önceden başvurusu yapılmayan öğrenciler de yarışmaya katılamaz.
Yarışmaya ferdi olarak katılmak isteyenler, okulları başvuru yapmamışsa ferdi başvuru

yapabilirler ancak okul başvurusu yapılmışsa, ferdi başvurular değerlendirmeye alınmaz. Bir okuldan ferdi başvuru sayısı altıyı geçemez. Geçmesi halinde ilk altı başvuru kabul edilir.

Öğrenciler yarışma anında nüfus cüzdanlarını veya onaylı öğrenci belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Özel Yamanlar Eğitim Kurumlarının ilköğretim öğrencileri değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

MAFETYA da Konaklama, yemek ve gezdirme Özel Yamanlar Eğitim Kurumları tarafından karşılanacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı