Eğitim Teknolojisi

Öğrenciler Ders Kitaplarından Video İzlemeli

Daha önce ders kitapları ile EBA’nın entegre olması gerektiğinden bahsetmiştik.  İşte bu doğrultuda yeni hazırlanacak ders kitapları tableti veya akıllı telefonu olan öğrencilerin ders kitapları üzerinden video izleyebileceği şekilde yapılandırılmalı. Bu nasıl olacak derseniz Ders kitapları “Arttırılmış Gerçeklik “( Augmented Reality) teknolojisini destekleyecek şekilde hazırlanmalı. EBA marketten indirilecek yada tabletlerde hazır halde gelecek mobil uygulama sayesinde öğrenciler konuyu işledikten sonra veya konu işlenirken inceleme amacıyla tabletini veya akıllı telefonunu ders kitabına tutarak anında videosunu izleyebilmeli. Örnek uygulama videosunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Egitimteknoloji.net sayfalarında yer alan içeriğin paylaşılması için Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde tarafımızdan izin alınması gerekmektedir. KAYNAK GÖSTERİLMEKSİZİN YAZI ve RESİMLERİN KULLANILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR. SADECE LİNK VERİLMEK SURETİYLE ALINTI YAPILABİLİR. İçeriğin izinsiz kullanımı ve alıntı yapılması durumunda hukuki olarak karşılaşacağınız yaptırımları kabul etmiş sayılırsınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiye “Telif Hakları ve İnternet Siteleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı