Etkinlik

Samsung Akademi Gençleri Eğitiyor

Samsung Electronics’in eğitime destek olmak için yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi “Samsung Akademi”, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle İzmir’de de hayata geçirildi.

İZMİR (AA) – Samsung Electronics’in eğitime destek olmak için yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi “Samsung Akademi”, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle İzmir’de de hayata geçirildi.

Çınarlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde programın başlaması dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, geleceğin mimarı gençler için yola çıktıklarını belirterek, Samsung Akademi’nin bilgi ve kaynaklarını seferber ettikleri ve gençlerin mesleki eğitimlerine katkı yapmayı hedefleyen bir proje olduğunu söyledi. Bir yıl süren Samsung Akademi programından mezun olanların MEB ve Samsung onaylı sertifika alacağını kaydeden Joung, “Bu sertifikayla kariyerlerine, bilgi birimkimlerini ve tecrübelerini artırmış olarak bir adım önce başlayacaklar” dedi.

Vali Yardımcısı Mustafa Erdoğan da projenin kentin istihdamına, sosyal ve ekonomik gelişmesine katkı sağlayacağını belirterek, toplumsal refahın gelişmesi ve bunun sürdürülebilir olmasında yalnızca bireylere değil kurumlara da önemli görevler düştüğünü ifade etti. Mesleki bilgi ve becerileri geliştirecek, genç işsiz sayısını azaltacak projelere büyük önem verdiklerini kaydeden Erdoğan, bilgi ve teknolojinin üretilmesinin ve zamanın doğru kullanılmasının nitelikli mesleki eğitimle olacağını dile getirdi.

– “Nitelikli ara eleman ihtiyacı için mücadele ediyoruz”

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı da mesleki eğitimde istihdama dönük mesleki eğitim planlaması ile sektöre yönelik eğitim ve teknolojiyi yenilemenin aşılması gereken eşikler olarak gördüklerini ifade ederek, “Mesleki eğitimde kaliteyi artırmak, nitelikli ara eleman sorununu çözmek için mücadele ediyoruz. Samsung dünya markası olmuş, rakipleriyle sıkı rekabet edebilen, ticaret ve teknoloji anlamında üst sıralarda bir marka. Türkiye’de marka değeri üretmek ve pazarı oluşturmak anlamında mesleki eğitim anlayışını yerleştirmek gerek” diye konuştu.

Konuşmaların arından okula yapılan ve dört farklı ürün grubunu kapsayan, güncel teknolojilerle uyumlu 4 laboratuvarın da açılışı yapıldı.

Mobil cihazlar, beyaz eşya, ses ve görüntüleme cihazları ile bilgisayar ve yan ürünleri olmak üzere dört ana ürün grubuyla ilgili uygulamalı eğitim verilmesini amaçlayan Samsung Akademi projesi kapsamında, ürün teknik özellikleri ve onarımı, müşteri ile iletişim ilkeleri, Samsung servis altyapısı ve hizmet standartları ile ilgili eğitimler verilecek. İki dönem sürecek eğitimler, haftada 2 gün, okul saatleri dışında 3’er saat olacak.

kaynak:AA

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı