Eğitim Teknolojisi

Derslerde Kullanılabilecek Arttırılmış Gerçeklik Setleri

Birçok eğitim teknolojisi aracı eğitimin kalitesini arttırmak için kullanılmakta. Her geçen gün ise bu araçlara yenileri eklenmekte ve eski araçlar güncellenmektedir. Çok eski bir geçmişi olmayan Arttırılmış Gerçeklik uygulamaları ise yavaş yavaş Eğitimin içine girmeye başladı ve derslerde kullanılır hale geldi. Bu durum ülkemiz için ilkokul, ortaokul ve liseler seviyesindeki okul öğretmen ve öğrencilerine uzak gibi dursa da bazı öğretmenlerin Arttırılmış Gerçeklik uygulamalarını derslerinde kullanmaya çalıştıklarını biliyoruz. Farklı ülkelerde artık setler halinde hazırlanmaya başlanan Arttırılmış gerçeklik uygulamalarından birkaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

ardl_egitimteknolojinet

Bu Arttırılmış Gerçeklik destekli eğitim setleri daha çok ders esnasında somutlaştırılamayan konularda hazırlanıyorlar ve konunun öğrencilerin görerek anlatılmak istenen durumu daha gerçekçi bir şekilde görerek öğrenmelerine destek oluyor. Matematik, coğrafya ve biyoloji gibi konularda hazırlanmış yazımızın devamında fotoğraflarını gördüğünüz eğitim seti öğrencilere eğlenceli bir dersin kapısını aralayabilir ancak fiyatı ülkemiz şartlarına göre biraz yüksek. 10 kişilik bir eğitim seti fiyatı: Yaklaşık 3.000 dolar. Eğitimi ülkenin geleceği olarak görenler için çok yüksek bir fiyat değil ancak bu setler artmaya başladıkça fiyatların düşeceği kesin.

planets mountains-volcany moon maths human-body

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı