Eğitim Teknolojisi

Mobil Göz Takip Cihazı ve Eğitimde Kullanımı

Mobil göz takip cihazları ( Mobile Eye Tracking ) özellikle market araştırmaları olmak üzere insanların nereye baktıklarını görmek ve bu doğrultuda düzenlemeler yapmak için hazırlanmış cihazlardır. Eğitimde kullanımı ise web sitelerinin yaygınlaşması, mobil uygulamaların çoğalmaya başlamasıyla artmıştır.  Bireylerin en çok baktıkları noktaların tespit edilmesiyle uygulamalar ve web siteleri hazırlanırken elde edilen analizler kullanılarak çok daha anlamlı uygulamalar geliştirilmeye çalışılıyor. Ayrıca bu takip cihazlarını ayrıca öğrencilere verilen ders kitapları içinde kullanılması çok uygun olacaktır. Öğrenciler için hazırlanacak ders kitapları yaş gruplarına göre  Mobil göz takip cihazları kullanılarak örneklem gruplar tarafından denenerek çok daha kaliteli kitaplar hazırlanabilir.

mobile eye tracking-egitimteknolojnet (1) mobile eye tracking-egitimteknolojnet (1) mobile eye tracking-egitimteknolojnet (2) mobile eye tracking-egitimteknolojnet (3) mobile eye tracking-egitimteknolojnet (4) mobile eye tracking-egitimteknolojnet (5) mobile eye tracking-egitimteknolojnet (6) mobile eye tracking-egitimteknolojnet (7)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı