Etkinlik

Buluş ve Tasarım Proje Yarışması

Hayatı kolaylaştıracak, zaman ve verimlilik sağlayacak “Buluş” ve “Tasarım” projesi olan öğrencilere ödüller yağacak.

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Başkanlığı ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 28.000 TL. toplam ödüllü “Türk Dünyası Bilim Olimpiyatları” düzenlendi.

Türkiye geneli resmi ve özel tüm okullarımızın 11-15 yaş gurubundaki, geleceğin bilim adamı adayları öğrencileri kapsayan yarışmalar “Buluş” ve “Tasarım” kategorilerinde yapılacak.

Hayatımızı kolaylaştıran, zaman ve verimlilik sağlayan her türlü buluş, tasarım ve fikir sahiplerinin www.tdbo.org web sayfası üzerinden online olarak katılabileceği olimpiyata son başvuru tarihi ise 15 Nisan 2014.

Yarışmada ilk 100”e giren ve ödül kazanan projelere ait tanıtım filmleri, “TRT Avaz Televizyonu”nda “Küçük Eller, Büyük İşler” adıyla 13 hafta boyunca yayınlanacak. Aynı şekilde, “Küçük Mucitler” programı da özel bir televizyon kanalında seyircilerle buluşmuş olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteklediği “Türk Dünyası Bilim Olimpiyatları” ile ilgili ayrıntılara www.tdbo.org adresinden ulaşılabilmektedir.
Tüm yarışmacılara başarılar dileriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı