Dünyadan Eğitim

Dünyadan Eğitim Projeleri-Okuyun, Öğrenin

Dünyanın en geri kalmış coğrafyalarından biri olan Afrika da Mozambik’te hazırlanan ulusal bir proje ile ülkenin içinde bulunduğu anı olmasa da geleceğini kurtarmak adına yapılan 2012-2016 yılları arasında sürecek olan Okuyun, Öğretin projesi Mozambik Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiştir.

Projenin hedefleri kısaca şu şekilde; 1000 civarındaki kent ve kırsal bölge okullarındaki 2 ve 3. sınıf öğrencilerinin okuma başarılarını arttırmaya çalışmak. Bu doğrultuda öğretim materyalleri geliştirilmesini sağlamak ayrıca öğretmenin kalitesini ve niteliğini arttırmak adına çalışmalar yapmak.

Projeye Mozambik hükümetinin dışında uluslararası kalkınma kurumu da destek vermektedir. Okul ve öğretmen sıkıntısı çeken Mozambik’te okullar gün içerisinde ikili yada üçlü öğretim şeklide ders görmektedirler. Umarız proje Mozambik’in kalkınması ve gelecek nesilleri daha iyi yetiştirmesi için yardımcı olur.

mozambique-egitimteknolojinet mozambique-egitimteknolojinet2 mozambique-egitimteknolojinet3 mozambique-egitimteknolojinet4 mozambique-egitimteknolojinet5

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı