Eğitsel Uygulamalar

Online Not Alma Araçları

İnternet o kadar büyük bir dünya ki sörf yaparken hiç görmediğimiz şeylerle karşılaşıyoruz. Vakit olmadığından inceleyemiyoruz ve kaybedip unutuyoruz. Böyle durumlarla karşılaştığımızda işlerimizi kolaylaştıran birçok uygulama var. Bu uygulamalar ne yapar öncelikle onu açıklayalım. Gezdiğiniz bir sayfayı sonra incelemek istiyorsanız. evernote kullanarak sayfayı ekran görüntüsüyle birlikte kaydederek sonradan inceleyebilirsiniz. İsterseniz sayfadaki okumak istediğiniz yazıyı da işaretleyerek sayfa içinde arama yapmak zorunda kalmadan okumak istediklerinizi bulabilirsiniz. Bu saydığımız her şeyi isterseniz pc, tablet ve akıllı telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Bir diğer araç ise diigo, bu araçta evernote tarzı işlemleri yapabilen ayrıca yer imlerinizi kategorilendiren bir dosya görevi görmektedir.

diigo

evernote3

evernote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı