Eğitim

Eğitimde Yenilikçi NU-VU Programı

Daha önce incelemiş olduğumuz bir eğitim modeli olan stüdyo okullar‘a çok benzyen başka bir projede Yenilikçi NU-VU Programı. Program stüdyo okullardaki gibi 10-12 kişilik grupları bir araya getirerek 2 koç öğretmen eşliğinde gerçekte var olan sorunlara çözümler arıyorlar. Sınıf yerine geniş mekanlarda bir araya gelen öğrenciler sorun hakkında nasıl çözümler üretebileceklerini tartışıyorlar. Belirli ders saatleri yerine belirlenen saatlerde toplanan gruplar çok daha esnek bir çalışma düzeni ile verimli olmaya çalışıyorlar.

Örnek Proje

Arthand

Elleri olmayan öğrencilerinde resim yapabilmeleri, kendilerini sanatla ifade edebilmeleri için hazırlanan projede yapılan portatif el ile elleri olmayan çocuklar rahatlıkla çizimler yapabiliyorlar.

Telepresence Robot v2

Daha önce buna benzer robotları görmüştük ancak çok profesyonellerdi. Bu ise çok daha ekonomik bir şekilde biraz bilgisayar ve elektronik bilgisi olan kişilerce rahatlıkla yapılabilecek, online görüşmelerde sizlere yardımcı olabilecek ve sizi takip edebilecek bir robot.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı