Eğitim

İlk Öğretmensiz Okul Açıldı

Daha önceleri bir ütopya olarak düşünülen Öğretmensiz Okul sonunda Fransız bir iş adamı tarafından açıldı. 60 Bin başvurunun olduğu okulda ilk elemeyi geçen 4000 kişi bir problemin çözümü üzerinde yoğunlaşıyorlar ve en iyi 800 kişi okula kabul edilecek. Programlama alanında çalışılacak okulda Fransa’nın programcı ihtiyacı mezunlarla karşılanmaya çalışılacak. Okula kabul edilmek için lise mezunu bile olmanıza gerek yok sadece kabul basamaklarını geçmeniz yeterli. Problemlerin çözümüne odaklanarak daha kaliteli işler ortaya çıkarmaya çalışan okul kurucusu telekom firmas sahibi bu şekilde bir okulda yetişeceklerin ülkenin geleceğine büyük bir yatırım olacağını söylüyor.

Bu okuldaki temel yaklaşım ise paylaşım çünkü bu okulda öğretmen yok katılımcılar birbirlerinden öğreniyorlar. Bu sebeple katılımcıların kaynaşabilmesi çok önemli. Eğitimin her alanında uygulanamayacak bir proje fakat bazı alanlarda ise çok ses getirecek bir yaklaşım olduğunuz düşünüyorum.

blogs.kqed.org

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı