Eğitim

Eğitimde 2020’de Unutulacak 10 Şey

1-Sıralar, eğitimde kullandığımız materyaller ve düşünceler her geçen gün değişiyor ve artık sıralar yerine çok daha rahat ve fonksiyonel mobilyalar gelecek.

2-Yabancı Dil Laboratuvarları, çok kısa bir gelecek sonra kaybolacak yabancı dil, yaşayarak mobil aygıtlarla öğrencilecek.

3- Bilgisayarlar, evde kullandığımız pc’lerin yerini mobil cihazlar tabletler, akıllı telefonlar alacak.

4-Ödevler,  sürekli herkes online olarak birlikte olacağı için öğretmenler öğrencilerle birlikte istenilen her zaman istenilenler yapılabilecek.

5-Üniversite Sınavları, yerine artık insanlar dijital portfolyolarını ( daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik) göstererek üniversitelere seçilecek.

6-Öğrenemeyen Öğretmenler İşsiz Kalacak. Bu kavramla gerçekten artık zamanın doğal süreçlerine, eğitimin temel gereksinimi olan öğrenmeyi kendi gerçekleştiremeyen öğretmen işsiz kalacak.

7-Wikipedia Korkusu: Öğrencilerin internetten kopyala yapıştır korkusu yerine öğrencilerin daha farklı sentezler yapması gerektiğini anlamayan öğretmenler bitecek.

8-Kağıt kitaplar bitecek, gerçekten bitecek ancak elinizde dijital bükülebilen kitaplar olacak.

9-Okul binaları- Çok değişecek artık bildiğimiz binalar yerine çok daha farklı olacak, öğrencileri yönlendiren merkezler olarak yapılandırılacak, öğrencileri sürekli içeride tutulduğu yerler değil.

10-Sınıflara Göre Tasarlanmış Eğitim Bitecek, eğitim tamamen bireyselleşerek, öğrenci ilgi alanlarına göre sınıflar oluşacak.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı