Eğitim Teknolojisi

Özel Öğrenciler İçin Özel Materyaller

Özel eğitime ihtiyaç duyan engelli öğrenciler için ülkemizde eğitim teknolojisi üzerine çok büyük kapsamlı bir proje bulunmuyordu. Bu konuda çalışmalar yapan ODTU ve GAZİ üniversitelerinden ortak bir grup Prof.Dr. Kürşat ÇAĞILTAY başkanlığında ÖZTEK projesini hazırlayarak özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin eğitimlerine destek olmaya çalışmaktadırlar. Proje ile ilgili kısa bilgi ve tanıtım videosunu yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de zihinsel engelli çocukların özel eğitim hizmetlerinden yararlanma oranları son yıllarda artmasına rağmen, bu gruba yönelik etkili eğitim hizmetlerinin sunulması ve yenilikçi öğretim materyallerinin kullanımı konularında yeterli bir noktada olduğumuz söylenemez. Dolayısıyla zihinsel engelli çocukların eğitiminde nitelik sorunları oluşmaktadır. Önerilen proje ile zihinsel engele sahip çocukların eğitimine destek olmaya yönelik, Teknoloji ile Zenginleştirilmiş yenilikçi öğrenme ortamlarının geliştirilmesi ve etkililiğinin sınanması amaçlanmaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı