Eğitim

Okulun İlk Günlerinde Öğretilebilecek 4 Temel Beceri

Eğitim Teknolojisi Uluslararası Topluluğunda yapılan bir seminerde yazar ve akademisyen olan Alan November okulun ilk günlerinde öğrencilere kazandırılabilecek bazı becerilerin öğrenciler okul hayatları boyunca okula, sınıfa ve derslere bakış açıları açısından çok önemli olabileceğini belirtiyor. Kısaca bu temel 4 beceri şu şekildedir:

1- İnternette arama yapmayı bildiğini sanan ancak tam olarak arama motorlarının nasıl kullanılabileceğini bilmeyen birçok öğrenci var öncelikle bu öğrencilere doğru arama nasıl yapılır arama motorları nasıl kullanılır bu konuda bilgi verilmeli.

2-Öğrencileri birbirlerine özel dersler vermeleri için yüreklendirin böylece hem ders verecekleri için hemde kendileri için çok daha iyi öğrenecekler.

3-Öğrencilere yıl sonuna kadar üzerinde çalışabilecekleri bir proje ödevi verilerek zaman sınırlaması olmadan yıl sonuna kadar çalışma fırsatı olan bir proje ödevi verilmelidir.

4-Öğrencilerinize kendinizin nasıl öğrendiğini gösterin böylece onları için de bir model olacaksınız, ayrıca öğrenmek için nasıl araştırma yaptığınızı hangi kaynaklardan yararlandığınızı da gösterin ki bu konularda fikirleri olmayan öğrenciler için çok daha faydalı olsun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı