Etkinlik

Uluslararası Mektup Yazma Yarışması

Dünya Posta Birliği ( upu ) tarafından düzenlenen 44. uluslararası mektup yazma yarışması bu yıl “Nasıl bir dünyada yetişmek istersiniz” temasıyla duyuruldu. Ülkemizin de 1983 yılından bu yana katıldığı yarışmaya özellikle okullar ilgi gösteriyor. Mektuplar 500 ile 800 kelime arasındaki bir uzunlukta olmalı. İnternetin bu denli yoğun kullanıldığı bir dünyada, bireyler saniyeler içinde birbirlerine ulaşırken. yarışmanın  amacı ise eski alışkanlıkları yaşatmak ve Gençler için mektup yazma yarışması, mektup yazma alışkanlığını ve düşünce zarafetini geliştirme ve UPU’ nun temel görevlerinden biri olan uluslararası dostlukları pekiştirmektedir. Bir facebook yada twtter yerini tutamasa da mektuplarda karşı tarafa düşüncelerini sayfalarca anlatabilmenin güzelliği ise bir başkadır.

Katılımcılar
İlköğretim 6-7-8. sınıflarından (15 yaş ve altındaki) gençler yarışmaya katılabileceklerdir.

Başvuru

20 Şubat 2015 tarihine kadar okul müdürlükleri aracılığıyla UPU Mektup Yazma Yarışması PTT Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı 06101 Ulus-ANKARA adresine postayla gönderilecektir. ilan edilen son teslim günü ve saatten sonra gönderilen eserler yarışmaya dahil edilmeyecektir.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı