Eğitim Teknolojisi

Sınıflara Akıllı Smart Kapp

Küçük sınıflar diyebileceğimiz özellikle dil sınıfları yada öğrenci sayısının az olduğu sınıflar ve paylaşımın çok olduğu proje toplantılarındaçokca  kullanılabilecek olan smart kapp interaktif bir tahta. Bu tahtanın birçok akıllı özelliği mevcut. Öncelikle tüm akıllı telefonlarla İOS-Android farketmez iletişim kurabiliyor olması. İletişim kurduğu cihazlarla dosya alış verişini kolayca yapabiliyor olması çok büyük bir kolaylık.

smart-kapp-egitimteknolojinet5

Smart Kapp ayrıca USB girişi ve Bluetooth üzerinden de dosya paylaşımına izin veriyor. Üzerinde gelen kalem ve silgi ile kulanılabilen Smart Kapp akılı cihazlarla iletişim kurduktan sonra ders ya da toplantı sırasında diğer insanlar tahta üzerinde yapılanlar tablet ya da akıllı telefonlarından izleyebiliyorlar.

smart-kapp-egitimteknolojinet

Smart Kapp’a USB üzerinden de dosya göndererek tahta üzerinde bu belgeler üzerinde değişiklikler yapılabiliyor. Smart Kapp ürününün ayrıca 84 inç boyutundaki versiyonu da sınıflar için oldukça kullanışlı olabilir. Her öğrenci girdiği sınıfta tabletini tahtaya tanıtarak sınıfa girer ve ders esnasında yapılabilecek paylaşımlara rahatlıkla katılır. Fatih Projesindeki etkileşimli tahtalrda da Smart Kapptaki bazı özellikler eklenerek daha iyi hale getirilebilir diye düşünüyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı