Eğitim

Tübitak İlk Okuma Kitapları ve Etkinlik Kartları

TÜBİTAK yani TÜRKİYE BİLİMSEL ve TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU tarafından çocuklara araştırmayı ve bilimi sevdirmek için hazırlanmış olan ilk okuma serisi kitapları inceleme fırsatım oldu. Bu kitapları hazırlamasından dolayı TÜBİTAK yetkililerine öncelikle teşekkür ederim. Kitaplar birçok ilgi alanına göre hazırlanmış ve çocuklar istekleri birçok konuda kitap bulabiliyorlar. Peki nedir bu kitapların diğer kitaplardan farkları. Öncelikle okuma yazmayı yeni öğrenmiş bir çocuğun önüne hep okuldaki kitapları ya da hikayeleri koyuyoruz bunlarda genelde belli sınırlılıklar içermekte ancak TÜBİTAK kitapları birçok ilgi alanına hitap etmesinin yanında birçok özel görsel içeriyor ve yeni okuma öğrenmiş çocuklar bu görseller ve ilgi alanlarına göre çok daha fazla okuma isteği duyarak, merak ederek bu kitapları okuyorlar.

Ülkemizdeki bilim insanı sayısı ve kalitesini düşünürsek geleceğe yatırım yapmak için mutlaka gelecekte kaliteli bilim insanlarımız olmalı ve şimdiden bunun için yatırım yapmalıyız. Bunun için öncelikli bir adım olarak gördüğüm TÜBİTAK kitapları Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile okul kütüphanelerine ve sınıf kitaplıklarına yerleştirilmelidir. Ayrıca ailelere bir başka duyurum ise bu kitaplar birçok kitaba göre çok ekonomik fiyatları 4 TL ‘den başlıyor her ay bir kitap yada belirlediğini başka bir süre de çocuğunuzla beraber seçerek güzel bir kitap alıp hem çocuğunuzun geleceğine hem de ülkenin geleceğine güzel bir yatırım yapabilirsiniz.

tübitak-okul-kitapları-egitimteknolojinet

Ayrıca yine TÜBİTAK tarafından hazırlanan oyun kartları da çocukların çokça ilgisini çekecektir. Sürekli tabletlerde ve telefonlarda olan zihinlerini biraz olsun rahatlatmak ve gelişmelerini sağlamak adına çeşitli konularda hazırlanmış oyun kartları da gerçekten çok verimli diyebilirim.

tübitak-okul-kitapları-egitimteknolojinet2

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı