Eğitim TeknolojisiEtkinlik

Uluslararası Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2015

Dünyada birçok ülkede hemen hemen her ay mutlaka bir eğitim zirvesi, seminer veya konferans yapılmaktadır. Bu etkinlikler hem de uluslararsı katılımlı olmaktadır. Ülkemizde ise bu etkinlikler çok düzenlenmese de son yıllarda bir ivme kazanmıştır. Uluslararası katılımlı yapılması planlanan Uluslararası Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2015 Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından ortaklaşa olarak 2. kez düzenlenmektedir. Eğitimcileri, eğitim teknolojileri uzmanlarını ve çeşitli paydaşları bir araya getirerek 21. yüzyılda eğitimle ilgilenen herkesi ilgilendiren konuların ele alınmasını sağlamaya çalışacak olan zirve 14 mart tarihinde Bahçeşehir üniversitesi Beşiktaş kampüsünde düzenlenecek. İlgilenenlere duyurulur.

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı’nın raporuna göre, bugün eğitim göre çocukların %65’i, henüz var olmayan mesleklerde çalışacaklar. En fazla değişen ve gelişen sektörlerden biri de ‘Eğitim Bilimi’ olacak. Bu değişim sürecini yakından takip edenler, geleceğin nasıl şekilleneceğini araştıranlar başarıyı yakalayacaklardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı