BilgisayarEğitim TeknolojisiKodlama

Biz Zaten Diyoruz Yıllardır: Kodlama Öğretilsin

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ilkokullara bilgisayar kodlama dersleri konulması için Milli Eğitim Bakanlığına teklifte bulunacaklarını açıkladı ancak eğitimi ve eğitim sistemlerini, dünyadaki bu gelişmeleri takip eden akademisyenler olsun, bizim gibi eğitim üzerinde bir şeyler yazmaya çalışanlar olsun birçok insan bunun olması gerektiğini yıllardır söylemektedir. Ancak kodlama işi de yabancı dil eğitimine beylikdüzü escort döndürülmemeli ve dünyada birçok insanın öğrendiği ve öğrettiği gibi oyun tabanlı yöntemlerle bu iş gerçekleştirilmelidir.

lightbot.com

madewithcode.com

scratch

coderdojo

ve code.org gibi sitelerde yapılan ve hatta dünyanın büyük üniversitelerinde olduğu gibi oyun tabanlı bir sistem geliştirilerek öğrencilere ve ayrıca öğrenmek isteyen diğer kişilerin rahatlıkla erişebileceği bir sistemle bu iş çözümlenebilir. Yada bu platformlar Türkçeleştirilerek kullanımı daha da sade hale getirilmeli ve bu platformlar kullanılmalı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı