Eğitsel Uygulamalar

Google Chrome İle Her Yerde Yap, Tasarla

Google’un son yıllarda internet dünyasında lider konuma yükselen internet tarayıcısı Chrome ile Oyun, mühendislik ve eğitim dünyasını birleştiren Lego markasının birlikte geliştirdikleri buildwithchrome yani chrome ile inşaa et uygulaması çocuklara olsun büyüklere olsun her yaştan kişiye gerçek dünya üzerindeki boş alanlarda birşeyler inşaa etmelerini sağlayan bir oyun. Bu oyun sayesinde öncelikle bireyler dünyayı keşfetmek için bir sebeple oyuna başlıyorlar. Bir yer bulduktan sonra o alanın coğrafi şartlarına uygun bir yapı inşaa etmeye çalışıyor. ikinci kazanımları ise bir mühendislik çalışması yaparak bir yapı inşaa ediyorlar. Bu eğitsel uygulama sayesinde bireyler birçok şeyi yaparak öğreniyorlar.

Bu uygulamanın bir teknoloji tasarım dersinde uygulandığını düşünelim. Öğrenciler bu uygulama sayesinde ne gibi temel beceriler kazanacaklar?

1-Öncelikle temel bilgisayar becerilerini geliştirmesi açısından önemli.

2-Bir harita üzerinden bir yerleri arayacaklar ve öncelikle çevrelerinden başlayarak yaptıkları incelemeler sayesinde bir şeyler keşfedecekler.

3-Bir şeyler inşaa etmeye çalışarak hem gerçek hayatla bağlantı kuracaklar hem de çevreye uygun bir yapı nasıl yapılır öğrenecekler.

4- Bir şeyler yapmya çalışmak bireylerin yaratıcılıklarını geliştirir.

5-Çok eğlenceli bir ders geçirecekleri kesin.

Son olarakta dersin dışında, evde ya da başka yerde akıllı cihazları ile daha kaliteli vakit geçirmiş olurlar.

Tüm eğitimcilere denemelerini tavsiye ederim…

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı