Etkinlik

Scientix Fen ve Matematik Eğitimi Konferansı

Scientix Projesi Avrupa’da fen ve matematik eğitiminde sorgulamaya dayalıi fen ve matematik eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. Milli Eğitim Bakanlığı da projeye, Mart 2014’ten itibaren MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde dahil olmuştur. Bu proje kapsamında 15-16 Haziran 2015 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmen Evinde Scientix Fen ve Matematik Eğitimi Konferansı düzenlenecektir.

Konferansa Milli Eğitim Bakanlığında çalışan eğitimcilerden sadece görevlendirilenler katılabilecekler. Dinleyici olarak kimlerin katılabileceği hakkında Scientix web sitesinde bir bilgilendirme bulunmamaktadır. Aslında isteyen tüm öğretmenler katılabilmelidir diye düşünüyorum.

Ayrıca Scientix Türkiye ekibinin ücretsiz bir alanda hazırlanmış olduğu Scientix  web sitesi de biraz garip olmuş çünkü biliyorsunuz MEB bu tip harici web alanlarını ve uygulamalarını yasaklamış durumda ve bu yasağın belirlendiği yerdeki görevli kişilerin yasaklanan sistemleri kullanması da biraz garip olmuş.

http://scientixkonferansi.weebly.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı