Eğitim Teknolojisi

Kablosuz Deney Setleri

Kablosuz Deney Setleri

Eğitim sistemimiz sınava dayalı bir sistem ve bu sebeple deneyler derslerde çok ön planda değil maalesef. Bu durum eğitim sistemimizin hemen hemen her kademesinde aynıdır diyebiliriz. Üniversitelerde bölüm ve üniversite farklarından dolayı deney ve uygulamaların ön plana çıktığı yerler mutlaka var ancak dediğimiz gibi deneye ve uygulamaya dayalı bir sistemin kullanımı oldukça az. Fatih Projesinde önceki dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara dağıtılan ancak hiç kullanılmayan Nova 5000 deney setleri yanındaki sensörleri ile birlikte oldukça faydalıydı yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Yine farklı bir yazımızda LabQuest deney setlerini tanıtmıştık. Şimdi ise bu deney setlerinin sensörlerinin kablosuz olarak çok daha rahat ve işlevsel kullanılabileceği bir ek kablosuz sensör parçası eklenmiş. Bu parça ile bilgisayarlara , ios ve android cihazlara kablosuz olarak deney verilerini aktarabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı