Eğitim Teknolojisi

Çok Öğrencili Etkileşimli Tahta

Son yıllarda adından çok ettiğimiz etkileşimli tahta bir başka deyişle akıllı tahta bir çok dünya ülkesinde okullarda ve diğer eğitim verilen her türlü mekanda kullanılmaya başlandı. Özellikle online olarak kullanılan içeriklerin artmasıyla birlikte eğitimde kullanılan tablet, akıllı telefonlar ve etkileşimli tahtalarında kullanım oranı artmış bulunuyor. Öğrenciler yada diğer eğitim alan bireyler eğitim ortamlarında gördükleri konuların yolda, evde, istedikleri her türlü mekanda öğrenmeye devam edebiliyorlar.

Sharp Oquos Board

Sharp tarafından geliştirilen Oquos modeli etkileşimli tahtalar çok kişi tarafından aynı anda kullanılabilme özellikleriyle ön plana çıkıyorlar. 60 ile 80 inç arasında değişen ekran boyutlarıyla bir çok eğitim ortamına uyabilen etkileşimli tahtalar birçok eğitim kurumu tarafında tercih ediliyor. LED ekrana sahip olan Sharp Oquos (1920 x 1080) çözünürlüğe sahip. İşletim sistemi olarakta windows 8 ve mac os işletim sistemi seçeneklerinden birini seçebiliyorsunuz. Daha ayrıntılı bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı