Doküman KameraEğitim Teknolojisi

Oynar Başlıklı Doküman Kamera

Ülkemizde Fatih Projesi ile devlet okullarına gönderilen ve birçok eğitimcinin ilk defa tanıştığı doküman kameralar bana göre hala hak ettiği değeri eğitimciler tarafında göremedi ve bir çok okulda bir köşede çürümeye bırakıldı. Aslında doküman kameralara yönelik geniş kapsamlı bir eğitim verilmediği için eğitimcilerimiz de nasıl kullanılacağına dair bir araştırma yapmadıklarından böyle bir durum oluştu. Aslında dağıtımlar başladıktan kısa bir süre sonra kullanımları ile ilgili yazı ve videomuz sitemizde yayınlanmıştı. Umzarız doküman kamera konusunda bir farkındalık yaratabiliriz ve bu aletler aktif şekilde kullanılır.

HUE HD Pro Camera

HUE HD Pro doküman kamera ise en çok her türlü şekle girebilen esnek boyun kısmıyla öne çıkıyor. Birçok işletim sistemiyle entegre çalışabilen kameranın yazılımı sayesinde ekran yakalama, video çekme ve ekrandaki görüntü üzerinde çizim yapabilmek mümkün. Ayrıca mikrofonu sayesinde web kamera olarakta kullanılabiliyor. Bir A4 boyutundaki görüntüyü rahat bir şekilde ekrana yansıtabilmeniz mümkün. LED ışıkları sayesinde de aş ışıklı ortamlarda da çok kaliteli görüntü elde edebilmeniz sağlanmış. Kısaca özetlemek gerekirse doküman kamera olarak çok rahat bir şekilde kullanılabilecek bir ürün diyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı