EtkinlikMatematik

Dostum Matematik Konferansı

Belki de ülkece en çok zorlanılan alan diyebiliriz matematik için ama acaba bunun sebebi nedir? Soyut kavramları iyi algılayamayıp öğretemeyişimizden midir? Ünlü fizikçi adamı Albert Einstein çok güzel söylemiş “Eğer basit bir şekilde anlatamıyorsan, o konuyu iyi anlamamışsın demektir…” işte bizde bu yanılgıya düşüyoruz çok iyi anlayamıyor fakat hala anlatmaya çalışıyoruz galiba. İşte bu ve buna benzer tartışmaların olacağı uluslararası katılımlı dostum matematik konferansı 7 Kasım 2015 tarihinde Boğaziçi Üniversitesinde yapılacaktır. Aşağıdaki tanıtım afişinde daha ayrıntılı bilgi mevcuttur. Konferans ile ilgili kısa bilgi ise yazımızın devamındadır. İlgileneler için duyurulur.

İlkokulda matematik eğitimini en iyi şekilde verme hedefimiz kapsamında hem okulumuzda yürütülen projeyi ve yaklaşımımızı paylaşacağımız, hem de yurtiçi ve yurtdışından matematik eğitiminde uzman akademisyenlerin ilkokul matematiğinin temel bileşenleri ve güncel matematik öğretim yaklaşımları hakkında konuşmalar yapacağı bir konferans düzenliyoruz. Konferansta ayrıca matematik, mühendislik, matematik eğitimi gibi farklı alanlardan uzmanların ilkokul matematiğini ve burada atılan matematiksel temellerin hayatın ilerleyen dönemlerindeki yansımalarını tartışacağı bir panel ve soru cevap bölümü de olacaktır. Konferansımızın başta sınıf öğretmenleri olmak üzere ilkokul matematik eğitimi alanında çalışan herkese büyük katkısı olacağını düşünüyoruz.

dostum-matematik-egitimteknolojinet
 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı