Eğitim TeknolojisiRobotStem

Little Bits Uzay Kiti

Daha önce çeşitli yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz Little Bits setleri eğlenceli öğrenmenin temellerinin oluşturulması ve çocukların kendilerinin bir şeyler başardıklarını görebilmeleri açısından çok önemli. Özellikle teknoloji tasarım dersleri,  programlama ve bilişim teknolojiler için çok uygun ürünler maalesef devlet okullarında kullanılması çok zor çünkü fiyat olarak okulların edinebilmesi çok zor. Kişisel olarak çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunmak isterseniz Little Bits yurt dışı internet sitesi üzerinden alabilirsiniz çünkü ülkemizde satışı henüz yok.

littlebits-space-kits-egitimteknolojinet2

Little Bits Space Kit

Mıknatıslı parçaların birbirleriyle birleştirilmesi sonucu birçok projenin oluşturulabileceği Little Bits kitlerinin şimdiki gözde kiti space kit adı verilen uzay kiti. Nasa’ da çalışan bilim adamlarının da dahil olduğu bir ekip ile geliştirilen bu kit ile uzayda ve marsta çeşitli görevlerin yapılabilmesi için Little Bits parçaları birleştirilerek uzay aracı, sensörler ile de uzaklık, sıcaklı ve mesafe ölçer gibi ölçümleri yapılabiliyor. Geleceğin mühendislerinin, bilim adamlarının en büyük çalışma uzay olduğu düşünülürse çocukların şimdiden uzay ile ilgili çalışmalara başlaması çok önemli. Çocuklara sadece parçaları bir araya getirerek bir şeyleri öğretmeyen Little Bits Aurdino mini pc ile de birleştirilerek farklı birçok proje geliştirmeye izin veriyor. Bu da çocukların ayrıca programcılıkla da tanışmasını sağlıyor. Geleceğin öğrencileri için çok önemsediğimiz programcılık becerileri, maker’lık yeteneği ve uzay çalışmalarına yatkınlık aktivelerinin hepsini destekleyen Little Bits’i bizde destekliyoruz.

littlebits-space-kits-egitimteknolojinet

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı