Eğitim TeknolojisiEtkileşimli Tahta

Etkileşimli Sınıf Yönetimi ve Smart Kapp

Daha önce yazılarımızda tanıtmış olduğumuz Smart Kapp etkileşimli tahtanın tabletler ile olan etkileşimine kısaca değinmek istiyorum. Milli Eğitim Bakanlı Fatih Projesi kapsamında krulumlarını yaptığı etkileşimli tahtalar ile tabletlerin ortak kullanımına ilişkin etkileşimli sınıf yönetimi çalışmalarını henüz hızlandıramadı ve henüz tabletler ve etkileşimli tahtalar iletişimde değil ve birçok konu halen havada asılı duruyor. Etkileşimli sınıf yönetimi kurslarının hızlandırılması ve bir an önce öğretmenler tarafından kullanıma başlanması tahtaların aktif kullanımı açısından çok önemlidir. Şu an itibariyle de birçok öğretmenimiz tarafından tam not alan tahtalar öğretmenlerimizin eğitim faaliyetlerini kolaylaştırıyor. Özellikle görsel ve işitsel olarak bir şeyler paylaşılmak istenildiğinde öğretmenlerin en önemli yardımcısı etkileşimli tahtalardır.

Gelelim Smart Kapp Etkileşimli tahtaya; tam olarak tabletlerle iletişim sağlanmış ve öğretmenin tahtadan yaptıkları anında öğrencinin tabletinde ve istenildiğinde öğrencilerin tablette işaret ettikleri noktlar etkileşimli tahtadan görülebiliyor ve etkileşim gerçekten var oluyor. Bu sistem umarım en kısa zamanda Bizdeki tahtalarda da kurulmuş olur ve aktif bir şekilde kullanılır. Yazımızın devamından Smart Kapp ve etkileşimli sınıf yönetimine ait videoyu izleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı