BilimEtkinlik

Uluslararası Mersin Bilim Şenliği

Son yıllarda bilimin yaygınlaşması ve daha geniş kitlelere duyurulabilmesi için Tübitak birçok bilim projesini desteklemek için program yayınladı bu programlar doğrultusunda hazırlanmış olan Uluslararası Mersin Bilim Şenliği Mersin Üniversitesi Çocuk Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (CEMER) ve Mersin Çocuk Üniversitesi koordinasyonunda yürütülecek, TÜBİTAK 4007 – Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında desteklenen “Mersin Bilim Şenliği” projesi uygulaması 5-6 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Proje katılımları halen devam etmektedir.

mersin-bilim-şenliği-egitimteknolojinet

Tübitak 4007 nedir?

4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı, bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlar.

Bilişim, Biyoloji, Fizik, Kimya, Gökbilim, Mimarlık, Gazetecilik, Fotoğrafçılık, Denizcilik ve Türkçe gibi birçok konu başlığında gerçekleştirilecek şenlik ile daha ayrıntılı bilgiye Mersin Üniversitesi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı