Eğitim TeknolojisiStem

3D Kalem ve Teknoloji Tasarım

Henüz çok yaygın olmayan ve pahalı bir ürün olan 3D kalemler ile birçok tasarım ve uygulama yapılabiliyor.  Basit şekilde plastik uçları eriterek hayalinizdeki nesneleri dayanıklı şekilde gerçeğe dönüştürür. Havada veya düz bir zemin üzerinde çizimler yapabilirsiniz. Dilerseniz mimari modeller, dekoratif nesneler, hatta mücevher tasarlayın ve parmak uçlarınızla gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Bu kalemin ilerleyen zamanlarda mutlaka teknoloji tasarım, görsel sanatlar gibi derslerde yerini almasını umuyoruz. Teknoloji tasarım dersi için çok uygun bir araç olan 3D kalemler ortalama 1 dakikada hızlıca ısınır ve kullanıma hazır hale gelir. Çocuklar için herhangi bir güvenlik tehlikesi oluşturmayan 3D kalemler ile rahatlıkla tasarımlar oluşturabilirsiniz. Plastik uçlar ile çalışan kalemlerde aynı bir uçlu kalem gibi arka kısmından plastik uç takılır ve kullanıma başlanır.

3d-kalem-teknoloji-tasarım-egitimteknolojinet2

Teknoloji tasarım dersleri de zamana ayak uydurarak içeriğini güncellemeli ve öğretmenlere bu konuda hizmetiçi eğitimler verilmelidir. Örnek vermek gerekirse 3D yazıcılar, 3D kalemler ve bilgisayar kullanılarak yapılan tasarımda ( illustrator, photoshop, fireworks, corel draw vs. )  mutlaka teknoloji tasarım derslerine entegre edilmeli ve bu şekilde teknoloji tasarım öğretmenleri yakın geleceğe hazır hale gelmelidir. Geleceğin yetişkinlerini yetiştiren öğretmenleri geleceğe hazırlamak en önemli görev olmalıdır diye düşünüyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı