Mobil Cihazlar

Çocuklar İçin Akıllı Saatler

Telefonlar akıllandıktan sonra televizyonlar ve ardından evimizdeki birçok araç-gereç akıllandı diyebiliriz. Bunların ardından yeni bir furya da saatlerde yaşandı. Birçok kişi tarafından artık çok gereksiz olarak görünmeye başlayan saatler birden yeniden gündeme oturmaya başladı. Gözüken o ki uzun zaman da gündemden çıkmayacak gibi görünüyor.

Peki akıllı saatler özellikle hangi amaçlar için kullanılıyor ve gerçekte ne işe yarıyor. Akıllı saatler genellikler akıllı telefonlar ile eşleşerek akıllı saat üzerinden telefonunuz yanınızda olmadan rehberinize, mesajlarınıza ulaşabilmenin yanında saatiniz aracılığıyla telefon görüşmesi yapabilmenin yanında aşağıdaki işlemleri rahatlıkla yapabilmektedir:

  • adım sayar
  • yükseklik ölçer
  • uyku sürenizi ölçer
  • alarm
  • takvim
  • hatırlatma uygulaması ve birçok eklenti ile farklı uygulamalar ekleme imkanı sunar.

Peki bu tip bir akıllı saat çocuklara nasıl bir katkıda bulunabilir. Birkaç model inceleyecek faydalarına bakalım.

Doki Watch

doki-watch-egitimteknolojinet

Doki Watch sesli telefon görüşmeleri yapabileceğiniz, sesli ve text mesaj gönderebileceğiniz ayrıca İlaç içme hatırlatması ve Acil durum uyarı sistemi olan bir saat. Ebeveynler çocukları saattki GPS alıcısı ile rahatlıkla nerede oldukları görebiliyor ve istedikleri zaman iletişime geçebiliyorlar. Çocuklar ise saatleri birbirleriyle eşleştirerek arkadaş doki üzerinden arkadaş olabiliyorlar. Daha ayrıntılı tanıtım videosu yazımızın devamındadır.

Filip Watch

filip-watch-egitimteknolojinet3

Doki ile aynı mantıkta hazırlanmış olan Filip Watch’ta da aynı özellikler mevcut ancak arkadaş eşleştirme gibi özellikler bulunmuyor sadece. Fiyatlarından bahsetmek gerekirse dokiwatch 129 dolar filip ise 149 dolardan satılmaktadır. Ülkemizde ise henüz satış yapan bir firma bulunmaktadır. Tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı