Eğitsel Oyun

Minecraft Eğitimle Buluşuyor

Dünyada özellikle çocuklar ve gençler tarafından en çok oynanan oyunlarından biri olan minecraft eğitim konusuna da giriş yaparak çocukların ve gençlerin sadece eğlenmesini istemediğini kanıtladı. Artık minecraft aracılığıyla öğrenmek mümkün olacak. Cod.Org üzerinden çocuklara kodlama öğretmek için kolları sıvayan minecraft ekibi farklı konulara da el atarak minecraft sevgisini eğitimle birleştirmeyi hedefliyor. Çocukların 2 ve 3 boyutlu tasarımlar yapmasını sağlayan uygulama bunu bir adımda daha ileri götürerek çok daha kaliteli çıktılar almasını sağlayacak.  Okullara sadece yazılım desteği vermeyecek olan firma ayrıca hosting ve server desteği de sağlayacak. Çok faydalı olur mu bunu zaman gösterecek ancak çocukların ve minecraft severlerin çok hoşuna gidecek bir uygulama olacak kesin.

Mincraft Nedir?

Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 2 ve 3 boyutlu oynanabilen bir oyundur. Programın ilk sürümleri Markus Persson (Notch) tarafından yazılmıştır ve Notch’un kurduğu Mojang şirketi çatısı altında geliştirilmektedir. Java programlama dilinde yazılmıştır. Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır. Ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır. Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Son olarak Mojang firması, oyunun 1.8 sürümünün yayınlandığını duyurmuştur. (Minecraft nedir kaynağı: minecraftegitim.weebly.com)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı